МЗС спростувало інформацію Bild про плани України на зброю масового знищення


У 1994 році Україна відмовилася від третього за потужністю у світі військового ядерного потенціалу

фото з відкритих джерел

МЗС наголосило, що Україна була і залишається відданою учасницею Договору про нерозповсюдження ядерної зброї

Україна офіційно спростувала заяви про нібито плани щодо розробки ядерної зброї. Країна була і залишається відданою учасницею Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

«Офіційно спростовуємо інсинуації неназваних джерел у виданні BILD щодо нібито планів України з розробки зброї масового знищення», –  заявили в МЗС.

Міністерство наголосило, що Україна була і залишається відданою учасницею Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, до якого вона доєдналася у 1994 році, відмовившись від третього за потужністю у світі військового ядерного потенціалу.

«Москва не лише вдається до безвідповідальної та небезпечної риторики на тему зброї масового знищення, але і створює неприйнятні загрози для ядерних обʼєктів на території України, продовжуючи незаконну окупацію ЗАЕС та розглядаючи можливість ударів по елементах системи атомної енергетики України. Закликаємо світову спільноту посилити тиск на Москву, аби запобігти втіленню її агресивних планів», – зауважили в міністерстві.

Водночас, за даними МЗС, в Україні переконані, що ДНЯЗ залишається наріжним каменем світової архітектури міжнародної безпеки. Попри російську агресію, що триває, Україна продовжує дотримуватись положень ДНЯЗ і залишатися відповідальною учасницею міжнародного режиму ядерного нерозповсюдження.

«На відміну від Росії, Україна виконує взяті на себе зобовʼязання та розраховує на їх виконання іншими відповідальними міжнародними акторами. Закликаємо до обʼєднання зусиль світової спільноти у втіленні Формули миру, зокрема її першого пункту – «Радіаційна та ядерна безпека», – підсумували в міністерстві.

Нагадаємо, сьогодні, 17 жовтня, український президент Володимир Зеленський розкрив деталі своїх переговорів із кандидатом у президенти США Дональдом Трампом. Під час спілкування з кандидатом у президенти США Дональдом Трампом Зеленський наголосив на важливості вступу України до НАТО, зазначивши, що домовленості Будапештського меморандуму «не спрацювали». Президент України нагадав ексочільнику Білого дому про Будапештський меморандум, який підписали, зокрема, Штати й РФ, однак у підсумку майже всі порушили домовленість, а сам меморандум не спрацював.

«Умовою для України було віддати ядерну зброю, а за це підписанти гарантували Україні суверенітет в міжнародно визнаних кордонах 1991 року. І як можна вірити всім партнерам, які гарантували збереження нашої територіальної цілісності. Всі ці домовленості не спрацювали. … І виходить так, який у нас вихід: або в України буде ядерна зброя, або ми повинні мати якийсь альянс», – сказав президент.

Зеленський підкреслив, що Київ «не знає більше дієвих альянсів», окрім НАТО, тому Україна обирає його.

Читайте також: