21.7 C
Kyiv
Середа, 16 Липня, 2025

Прокурори з інвалідністю під прицілом: Генпрокурор запускає масштабну перевірку

Генеральний прокурор Руслан Кравченко ухвалив рішення направити всіх прокурорів зі статусом інвалідності на розгляд Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП). Про це він повідомив у дописі на своїй сторінці у Facebook, наголосивши на принципі “жодних індульгенцій – лише закон і довіра суспільства”, інформує Завтра.UA. Це рішення стосується 348 прокурорів, тоді як 136 осіб будуть звільнені від цього розгляду через особливі обставини.

Суспільний резонанс та позиція Генпрокурора

Кравченко зазначив, що питання прокурорів зі статусом інвалідності викликало широкий суспільний резонанс і залишалося невирішеним протягом дев’яти місяців. Генеральний прокурор підкреслив, що суспільство має повне право знати його позицію щодо цієї ситуації. Він уточнив, що законодавство не надає Генеральному прокурору повноважень одноосібно звільняти прокурорів у таких випадках, як масове отримання статусу інвалідності. Звільнення можливе лише на підставі рішення КДКП.

Кількість прокурорів та прийняті рішення

Наразі в органах прокуратури залишаються 484 прокурори з інвалідністю. З них 41 особа вже подала заяви на звільнення за власним бажанням, які були задоволені Генеральним прокурором.

Руслан Кравченко повідомив, що ухвалив рішення в межах своїх повноважень направити всіх прокурорів з інвалідністю на розгляд КДКП. Винятками стануть 136 осіб, які мають статус:

  • інвалідів дитинства;
  • особи, що зазнали невідновних втрат для здоров’я;
  • мають онкологічні захворювання;
  • є інвалідами війни.

Таким чином, рішення дисциплінарної комісії чекають на 348 прокурорів.

Відновлення довіри та чесність

Генеральний прокурор визнав, що серед цих 348 осіб можуть бути ті, чий статус інвалідності буде підтверджено в результаті перевірки. Однак він наголосив, що встановлені факти недоброчесності не повинні “ставити хрест” на авторитеті всіх прокурорів, які сумлінно виконують свою роботу.

Кравченко підкреслив, що відновлення довіри є шляхом, який має пройти кожен, “без винятків і без маніпуляцій”. Він додав, що процес запущено, і очікувані рішення КДКП будуть ухвалюватися “не за емоціями, а за законом”.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що 49 прокурорів Хмельниччини оформили інвалідність у голови МСЕК Крупи і покривали її – Бутусов.

Останні новини
Ще новини