Велика Британія висловила готовність направити своїх військових в Україну для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. Ця заява надійшла на тлі переговорів щодо створення «Коаліції бажаючих» для збереження миру, якщо вторгнення Росії припиниться про це пише Express.co.uk, інформує Завтра.UA.
Підтримка миру в Україні: Розгортання військ та “Коаліція бажаючих”
Міністр оборони Джон Гілі повідомив, що Велика Британія готова розгорнути британських солдатів в Україні, щоб «посилити» припинення вогню з Росією. Прем’єр-міністр сер Кір Стармер та президент Франції Еммануель Макрон сьогодні проводять переговори з іншими країнами, які приєдналися до «Коаліції бажаючих» для збереження миру в Україні після припинення російського вторгнення.
Очікується, що Франція та Велика Британія забезпечать основну частину військових сил, хоча план також вимагає підтримки з боку США. Пан Гілі підтвердив Times Radio, що це передбачатиме відправлення британських солдатів до України. «Прем’єр-міністр завжди чітко заявляв, що готовий ввести війська до України, щоб допомогти посилити припинення вогню», – зазначив він. Це спростовує попередні повідомлення про те, що Велика Британія відмовилася від планів миротворчих сил через небажання екс-президента США Дональда Трампа підтримати цю пропозицію.
Посилення оборонної співпраці: Саміт Великої Британії та Франції
Пан Макрон перебуває у Великій Британії з державним візитом, і британський та французький лідери сьогодні проведуть онлайн-переговори з іншими світовими лідерами. Міністр оборони також заявив, що будуть створені сили чисельністю 50 000 військовослужбовців для захисту Європи, оскільки Велика Британія та Франція посилюють військову співпрацю.
За словами пана Гілі, на сьогоднішньому франко-британському саміті обговорюються засоби стримування обох країн «перед обличчям екстремальних загроз» у Європі. Цей саміт є першим з європейським союзником після Brexit, що, за словами пана Гілі, демонструє прагнення уряду до перезавантаження відносин з ключовими європейськими союзниками.
Нові оборонні угоди та ядерна співпраця
«Ми тісно співпрацюємо у військовій сфері, тому ми оголосимо про нову координацію щодо ядерної співпраці, досліджень, навчань, випробувань і координації нашого стримування перед обличчям екстремальних загроз, з якими можуть зіткнутися наші країни в Європі», – сказав пан Гілі. Він додав, що дві країни обговорять посилення співпраці своїх військових з метою створення «сил чисельністю 50 000 осіб, готових до активації для захисту Європи».
Сьогодні також було оголошено, що Велика Британія та Франція замовлять більше ракет Storm Shadow/Scalp, активізуючи роботу з заміни цієї зброї в рамках оновленого оборонного пакту. Цей спільний проєкт допоможе зберегти понад 1300 робочих місць у Великій Британії.
Спільна міць для безпеки Європи
На третій день державного візиту пана Макрона до Великої Британії він та сер Кір Стармер також домовляться про поглиблення зв’язків у ядерній сфері. Велика Британія та Франція, єдині дві ядерні держави в Європі, заявлять у декларації, що їхні ядерні засоби стримування, хоча й незалежні, можуть бути координовані з метою стримування таких загроз, як напад Росії на Європу.
Ця заява пролунала в той час, коли адміністрація Дональда Трампа закликає європейські держави НАТО взяти на себе більшу роль в альянсі.
Прем’єр-міністр сер Кір Стармер заявив: «Від війни в Європі до нових ядерних ризиків та щоденних кібератак – загрози, з якими ми стикаємося, множаться. Як близькі партнери та союзники НАТО, Велика Британія та Франція мають глибоку історію співпраці в оборонній сфері, і сьогоднішні угоди виводять наше партнерство на новий рівень». Він додав: «Ми готові використати нашу спільну міць для розвитку наших спільних можливостей – забезпечуючи нас на наступні десятиліття, водночас підтримуючи тисячі робочих місць у Великій Британії та забезпечуючи безпеку наших людей».
Нагадаємо, раніше стало відомо, що адміністрація Трампа відновлює постачання зброї до України після раптової “паузи”.