29.6 C
Kyiv
Понеділок, 14 Липня, 2025

Небезпечний альянс: Росія і КНДР створюють нову загрозу для світу

Співпраця між Росією та Північною Кореєю значно посилила військові можливості Пхеньяна, перетворивши його на більшу загрозу для Південної Кореї та американських військ у регіоні. Згідно з оцінкою української військової розвідки (ГУР), яку опублікувало видання The Times, Росія активно допомагає КНДР модернізувати балістичні ракети та безпілотники, а також покращувати тактику сучасної війни, інформує Завтра.UA. Ця співпраця становить серйозний виклик для американської системи протиповітряної оборони Patriot та викликає занепокоєння щодо безпекової архітектури в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Російська допомога: нові можливості для Північної Кореї

Після шести місяців участі Північної Кореї у війні проти України, Пхеньян значно покращив свої ядерні та звичайні військові можливості. Завдяки провідним російським вченим, Північна Корея відточила точність своїх балістичних ракет, розвинула можливості ведення бойових дій за допомогою безпілотників та прискорила виробництво сучасної зброї.

Високопоставлений офіцер Повітряних сил ЗСУ повідомив, що росіяни активно долучилися до модернізації корейської балістики. Наприклад, на ракети KN-23 (Hwasong 11A) почали встановлювати російські системи наведення, подібні до тих, що використовуються на “Іскандерах”. Якщо перші запуски KN-23 по Україні мали похибку до 15 кілометрів, то тепер їхня точність вимірюється сотнями метрів, що робить їх майже такими ж небезпечними, як і російські аналоги.

Північнокорейські війська в Україні: бойовий досвід та модернізація

За оцінками ГУР, щонайменше 9500 північнокорейських військовослужбовців з чотирьох бригад брали участь в атаках “живою хвилею” на українських десантників у Курській області. Ці військові, переважно спецпризначенці, отримали жорстоку ідеологічну обробку та безцінний досвід сучасної війни. Хоча близько 4000 північнокорейських військових вже загинули або були поранені, вони швидко навчаються, вдосконалюючи маскування та використання власних безпілотників для покращення видимості над полем бою. Ці уроки повертаються додому, підвищуючи боєздатність армії КНДР.

Кім Чен Ин також відправляє ще 6000 військових інженерів та будівельників для допомоги в укріпленні Курської області. Очікується, що найближчими місяцями буде розгорнуто ще 30 000 північнокорейських військових, багато з яких приєднаються до Білорусі та Росії для участі у спільних військових навчаннях “Захід-2025” у вересні.

Виклик для Patriot: маневруючі ракети та виснаження оборони

Завдяки російській інженерній допомозі, північнокорейські ракети стали більш досконалими. За словами Олексія Їжака, експерта з ракет Національного інституту стратегічних досліджень, вони тепер мають нові траєкторії, цілі та маневрують на завершальному етапі, поводячись подібно до всіх версій “Іскандера”.

“Це величезний виклик для американської системи ППО «Патріот»”, – зазначає Їжак. “Щоразу, коли така ракета запускається, мають бути активовані найсучасніші та найдорожчі системи протиповітряної оборони, тому вони виснажують наші засоби протиповітряної оборони. Росія очікує отримати 150-200 таких ракет цього року”.

Геополітичні наслідки та стурбованість Союзу

Всеохопний військовий союз Північної Кореї з Кремлем, закріплений нещодавнім візитом Сергія Лаврова до Пхеньяна, викликає занепокоєння щодо можливого розгортання російських військ на Корейському півострові у разі відновлення там бойових дій. Південнокорейські офіційні особи дедалі більше стурбовані “кошмарним сценарієм”, за якого їхні війська можуть зіткнутися з північнокорейськими, російськими та китайськими силами на півострові.

Зменшення підтримки України з боку США також викликало питання щодо їхніх зобов’язань перед східними союзниками. “Зараз точаться дуже гарячі дискусії щодо того, чи повинні Японія та Південна Корея також стати ядерними країнами, щодо того, чи є ядерна парасолька Сполучених Штатів ефективною”, – підкреслив Юрій Пойта, дослідник з Тайваню. Він додав, що обидві країни стурбовані технологіями, які Північна Корея отримує від Росії, включаючи секрети ядерних підводних човнів та досвід сучасної війни з використанням безпілотників.

Китай, за словами Пойти, міг би зупинити участь Північної Кореї у війні проти України, але натомість заохочував її, ймовірно, тому, що був зацікавлений у розширенні війни до кордонів НАТО, щоб відволікти увагу та ресурси США та їхніх союзників.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Трамп готує “агресивний” план: Україні передадуть наступальну зброю.

Останні новини
Ще новини