Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили масштабну корупційну схему із закупівлі непридатних генераторів для військової частини на Львівщині, інформує Завтра.UA. В результаті оборудок державі завдано збитків на понад 18 мільйонів гривень. До схеми причетні командир та начальник електротехнічної служби військової частини, а також цивільна особа, яка сприяла злочинній діяльності.
Організація схеми та фіктивні компанії
За даними ДБР, фігуранти організували закупівлю генераторів за завідомо завищеною ціною через фіктивні компанії. Цивільна спільниця створила два фіктивних підприємства, де працевлаштувала громадян РФ на посади директора та бухгалтера. Через ці фірми вона закуповувала дешеві, неякісні генератори, а потім перепродавала їх військовій частині під виглядом фірмових.
Мільйонні збитки та непридатне обладнання
Військова частина уклала договори на постачання 152 генераторів на загальну суму понад 31 мільйон гривень. Однак, як з’ясувало слідство, вартість обладнання була штучно завищена на більш ніж 18 мільйонів гривень. Більше того, закуплені генератори виявилися слабкої потужності, непридатними для використання в польових умовах, а майже половина з них були пошкоджені. Особливий цинізм ситуації полягає в тому, що частина вже отримала потужні генератори від благодійників, тож гострої потреби у цій закупівлі не було.
Докази та громадянство РФ
Під час обшуків у помешканнях номінальних керівників фіктивних підприємств було виявлено низку компрометуючих доказів, зокрема: паспорти РФ, військову символіку РФ та СРСР, фінансову документацію, листування, чорнові записи щодо закупівлі генераторів, а також статутні документи з ознаками фіктивності. Наявність російських паспортів у керівників фіктивних фірм викликає особливі питання щодо можливих зв’язків та мотивів злочинної групи.
Підозри та запобіжні заходи
Командиру та начальнику електротехнічної служби повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 426-1 КК України (перевищення військовою службовою особою влади або службових повноважень в умовах воєнного стану). Цивільній пособниці додатково інкримінується пособництво у вчиненні злочину (ч. 5 ст. 27 КК України). Санкції статей передбачають до 12 років позбавлення волі.
Усім трьом фігурантам обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави. Військовослужбовців також відсторонено від займаних посад.
Продовження розслідування
Наразі триває встановлення всього кола причетних до злочинної оборудки, каналів розподілу отриманих коштів, а також підготовка нових повідомлень про підозру. Вживаються активні заходи для відшкодування завданих державі збитків. Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.
Нагадаємо, раніше стало відомо, як шоу “Супермама” допомогло викрити незадекларовані активи прокурора.