20.7 C
Kyiv
Понеділок, 28 Липня, 2025

Поплічники Путіна: Хто рятує Росію від дефіциту зброї на фронт

Російська Федерація стикається зі значним виснаженням власних військових ресурсів для ведення війни проти України, що змушує Москву дедалі більше покладатися на допомогу своїх союзників. Логістичні дані свідчать про різке скорочення поставок з величезних військових складів до рівня, що передував повномасштабному вторгненню, інформує Завтра.UA.

Виснаження радянських запасів та падіння поставок

За даними Financial Times, Росія під час війни проти України вичерпала свої колись величезні запаси озброєнь радянських часів. Потік поставок з військових складів на фронт повернувся на рівень до 2022 року.

Аналіз, проведений Інститутом Київської школи економіки (KSE), підтверджує ці висновки. Експерти дійшли висновку, що поставки з основних російських сховищ можуть скоротитися з пікового значення в 242 000 тонн у 2022 році до 119 000 тонн у 2025 році. Це різке падіння свідчить про глибоку залежність РФ від зовнішньої підтримки.

Північна Корея: ключовий постачальник боєприпасів

Одним із найпомітніших джерел зовнішньої допомоги для Росії стала Північна Корея. За даними KSE, у 2024 році близько 52% поставок у російські арсенали, маркованих як «вибухові речовини», були відправлені з Находки – портового району на Японському морі, що використовується Північною Кореєю.

Поставки з цього регіону зросли з нуля до війни проти України до 250 000 тонн до 2024 року. Аналітик KSE Павло Шкуренко підкреслює, що така залежність від КНДР «разюче контрастує» з образом самодостатності, який намагається створити Москва. Цей аналіз також підтверджує оцінку очільника військової розвідки України Кирила Буданова, який цього місяця заявив, що 40% боєприпасів РФ поставляється з КНДР. Південнокорейська розвідка також повідомляла про відправлення 28 000 контейнерів з Північної Кореї до РФ, включаючи балістичні ракети, гаубиці та військовослужбовців.

Іран та Китай: інші джерела підтримки

Окрім КНДР, аналіз KSE виявив близько 13 000 тонн вибухових речовин, які, ймовірно, були отримані Росією з Ірану.

Найважливішим постачальником для російської оборонної промисловості, хоча і без надання безпосередньої летальної військової допомоги, є Китай. З 2021 року поставки з прикордонних регіонів на сході РФ до місць розташування великих військових та оборонних виробництв майже подвоїлися і перевищили 3 мільйони тонн.

Аналітик KSE Лукас Райзінгер зазначає: «Навіть якщо вони заявляють, що не постачають летальну зброю, Китай забезпечує Росію обладнанням і компонентами, необхідними для підтримки військової машини». Раніше стало відомо, що Китай є головним постачальником смертоносних технологій для російських дронів.

Останні новини
Ще новини